نانو پوشش

استفاده از نانو پوشش در ابزارهای آشپزخانه

یک شرکت تولیدکننده نانو پوشش، اقدام به استفاده از نانو پوشش روی چاقو و تیغه‌های مورد استفاده در ابزارهای آشپزخانه کرده است. سرف نانوتک کوتینگ نانوتکنولوژی (Nanotechnology Coating SurfTech) یک شرکت فعال در حوزه فناوری‌های سطحی در ایالت اوهایو است.

نانو پوشش

یک شرکت تولیدکننده نانوپوشش، اقدام به استفاده از نانوپوشش روی چاقو و تیغه‌های مورد استفاده در ابزارهای آشپزخانه کرده است. منبع

این شرکت اخیراً تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را برای نانو محصولات غذایی خود دریافت کرده است. شرکت سرف‌ نانوتک محصولی به نام SurfTech3012 دارد، که یک محصول ویژه محصولات غذایی است. این نانو  می‌تواند روی ابزارهای مورد استفاده در آشپزخانه نظیر، چاقو و تیغه‌های تیز قرار گیرد. و طول عمر آن‌ها را افزایش دهد.

این  روی سطح لایه نازک نیترید تیتانیوم (TiN) قرار می‌گیرد. این نانو محصول دستاورد مهمی برای شرکت سرف‌ نانوتک است. نیکوکاتان، مدیرعامل این شرکت، می‌گوید: «ما از این که موفق به دریافت تأییدیه سازمان غذا و دارو شده‌ایم بسیار خوشحالیم. این اولین محصول ماست که برای افزایش طول عمر چاقو و تیغه‌ها استفاده می‌شود.

نانو پوشش

این سیستم دما پایین، به ما اجازه می‌دهد تا پوشش را روی لبه‌های بسیار تیز قرار دهیم. از این روش برای لایه نشانی روی پلاستیک‌ها و دیگر موادی که به سختی می‌توان با PVD لایه نشانی کرد، استفاده نمود.

این که فناوری نانو پوشش را به گونه‌ای توسعه داد که بتوان از آن در صنعت مواد غذایی استفاده کرد خود یک گام بزرگ به سوی استفاده همگانی از این فناوری است.» شرکت سرف‌ تک روی ساخت پوشش‌های صنعتی و تفلن فعالیت دارد. این شرکت از سال 1996 در اوهایو در این حوزه کار می‌کند.

نانو نیکاپاک

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *