کار در ارتفاع بدون نیاز به داربست :

کار در ارتفاع

دسترسی به نمای ساختمان از جمله فضاهایی می باشد که کمتر کسانی امکان دسترسی به آن را دارند و بدون تجهیزات مرتبط این کار شدنی نیست و بسیار نا ایمن می باشد.

راه های متفاوتی برای دسترسی به نما وجود دارد که از مهترین آنها میتوان به داربست، طناب ( راپل )و کلایمر اشاره کرد.

کم خطرترین این 3 روش : کار با طناب ( راپل ) می باشد. بهتر است در این خصوص توضیحاتی داده شود، چون عموم مردم کار در ارتفاع یا همان راپل را بسیار خطرناک و نا ایمن  می دانند باید عرض کنم که در بین میلیون ها  کارگری که هر روز در سراسر جهان به محل کار می روند 6300 نفر آنها هیچ گاه به خانه بر نمی گردند براساس گزارش اداره کل روابط عمومی پزشکی قانون کشور طی 10 سال از 1387 تا 1396 ، 15 هزار و 997 نفر در حادثه ناشی از کار،جان خود را از دست  دادند و سقوط از بلندی بیشترین علت  مرگ در حوادث کار است . ایمنی در کار همیشه باید الویت شروع فعالیت باشد و این ایمنی که از آن صحبت می کنیم براساس نوع فعالیت قواعد و اصولی خاص خود را دارد.

بابت جاهایی که ما در ارتفاع هستیم و به زبان ساده به پرتگاه نزدیک هستیم قواعدی وجود دارد که اگر بر طبق آن عمل نماییم حادثه به هیچ عنوان اتفاق نمی افتد، برای مثال در زمانی که به پرتگاه نزدیک هستیم باید به 2 تکیه گاه متصل باشیم ، اولین تکیه گاه فضایی هست که بر روی آن ایستاده ایم و دومین تکیه گاه که به عنوان پشتیبان عمل می نماید کمربند ایمنی هست که باید به سازه محکم اتصال داشته باشد. فرض کنیم بالای یک ساختمان نیمه کاره هستیم تکیه گاه اول همان فضایی هست که روی آن ایستاده ایم و اگر بخواییم به فاصله 1.5 متر از پرتگاه نزدیک شویم حتما باید کمربند ایمنی را بسته و به یک سازه محکم متصل کنیم و بعد به محدوده پرتگاه رفته و کار خود را انجام دهیم.این کمربند به صورت پشتیبان عمل می کند که اگر فضایی که روی آن ایستاده ایم توان تحمل وزن ما را نداشت و یا در صورت بروز هر اتفاقی ما به سمت پرتگاه پرت شدیم این کمربند از ما محافظت می نماید و جان ما را نجات می دهد.

کار بر روی طناب هم به همین صورت است یک انسان به یک طناب کاملا استاندارد با تجهیزات استاندارد متصل هست و یک طناب Back up  یا اضافه هم به کارگاه مجزا متصل و به شخص متصل شده و تنها کاری که باید نیروی انسانی به هیچ عنوان انجام ندهد این است که حتی برای 1 ثانیه هم خود را از 2 تکیه گاه جدا نکند.

برای مثال روی داربست شاهد این هستیم که متاسفانه زمانی که نیرو می خواهد روی داربست حرکت کند کمربند خود را باز می کند که راحتتر روی داربست حرکت کند و همان لحظه خطرناک ترین اتفاق در کمین شخص است که هر لحظه امکان سقوط وجود دارد.

برای کم شدن نگرانی ها بابت استفاده از نیروی کار با طناب یا راپل می توانیم ترس از هواپیما را مطرح کنیم که خیلی از افراد هنوز از هواپیما ترس دارند و آن را وسیله خطرناک می دانند ، در صورتی که حوادث ناشی از تصادفات جاده ای چندین هزار برابر بیشتر از تلفات ناشی از سقوط هواپیما هست.

ولی هنوز ترس بر روی هواپیما از نظر خیلی ها بیشتر از یک اتومبیل می باشد.

شرکت های بزرگ در ایران هستند که آموزش کار در ارتفاع را به صورت کاملا حرفه ای و با تمام استانداردهای بین المللی انجام می دهند و هر شخصی که در خود توانایی انجام این کار را ببیند می تواند با مراجعه به این آموزشگاه ها دوره های آموزشی را طی نمایند و در انتهای کار مدرک شغلی خود را دریافت نمایند، که به لطف خدا شرکت نانو نیکاپاک با ارسال نیروهای خود به این کلاس ها و گذراندن دوره های حرفه ای کار در ارتفاع توانسته نیروهای خود را به یک گروه بسیار حرفه ای و کارآمد تبدیل نماید که با رعایت تمام اصول ایمنی خدمات مناسبی را خدمت کارفرمایان محترم ارائه نماید.

خدمات کار در ارتفاع بدون نیاز به داربست :

– کلیه خدمات نظافتی از جمله شستشوی نما با دستگاه واترجت و ابرو طی

– اجرای پیچ و رول پلاک

– اجرای تعویض لامپ های نورپردازی نما

– اجرای پوشش نانو آبگریز شرکت نانو نیکاپاک

– اجرای رنگ آمیزی نما

– اجرای آببندی نمای ساختمان

و هر گونه فعالیتی که امکان آموزش به نیروی کار در ارتفاع باشد که بر روی نما اجرا نماید.

چرا شرکت نانو نیکاپاک را انتخاب نماییم؟

  1. چون نیروی مجرب و حرفه ای دارد.
  2. چون بیمه تامین اجتماعی دارد.
  3. چون بیمه مسئولیت مدنی دارد.

آیا میدانید؟ اگر فقط برای 1 روز کارگری در ساختمان شما کار کند باید آن را بیمه حوادث کرده باشیم در غیر این صورت پس از بروز حادثه مالک مسئول می باشد.

آیا میدانید حتی اگر بیمه حوادث هم کرده باشید ولی بیمه تامین اجتماعی نکرده باشید راه هایی وجود دارد که شرکت بیمه از پرداخت خسارت به شما ممانعت نماید.

طبق قانون اگر فردی برای شما حتی 1 روز کار کند باید دارای بیمه تامین اجتماعی باشد و بیمه حوادث بابت خسارت بالاتر می تواند خیال شما را راحت کند که شرکت نانو نیکاپاک این موضوع را به جد پیگیر بوده و نیروهای خود را هم بیمه تامین اجتماعی و هم بیمه حوادث نموده تا خیال کارفرمایان نسبت به این موضوع مهم راحت باشد. حتی اگر نیروی کار شرکت در مسیر آمدن به پروژه شما دچار حادثه شود بیمه موظف به پرداخت کلیه خسارت وارده می باشد. با آرزوی اینکه به هیچ عنوان شاهد بروز حادثه نباشیم.

شرکت نانو نیکاپاک آماده عقد قرارداد با شرکت ها و موسسات جهت نظافت دوره ای نمای ساختمان می باشد.

کار در ارتفاع | نانو نیکاپاک

استعلام و مشاوره

جهت استعلام قیمت و مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.