پوشش نانو عایق آجر نما {رزین آجر} 1 لیتری

565,000 تومان

پوشش نانو ضد آب آجر با تکنولوژی نانو ، همان ماده آبگریز سطوح جذبی میباشد که مزایای فراوانی نسبت به رزین های مرسوم دارد .

میانگین پوشش دهی محصول  : در هر 7 الی 8 متر مربع یک لیتر مصرف می شود.

شناسه محصول: 400902 دسته: , برچسب: ,

توضیحات

پوشش نانو ضدآب آجر ( رزین آجر )

فنآوری نانو به توسعه دنیای پوشش‌ های صنعتی کمک شایانی کرده است. طی دهۀ گذشته، محققان پیشرفت چشمگیری در تولید انواع جدیدی از پوشش‌ های نانو داشته اند و از میان آنها، «پوشش نانو ضد آب آجر» توانسته در صنعت ساخت و ساز به محبوبیت بسیاری دست پیدا کند؛ اما این نوع پوشش محافظ آجر دقیقاً چیست و چرا استفاده از آن برای نمای آجری ساختمان ضروری است؟

پوشش نانو آجر | نانو نیکاپاک

پوشش محافظ آجر

تعریف پوشش نانو ضد آب آجر

پوشش نانو لایه ای محافظتی است که در مقیاس نانو اندازه گیری می شود. با نزدیک شدن مواد به مقیاس نانو، خصوصیات آنها به طرق غیر منتظره ای تغییر می ‌کند. وقتی پوششی از نانو روی نمای آجری ساختمان اعمال می شود، نما از بسیاری جهات محافظت می شود. در حقیقت، پوشش نانو مانند یک سپر امنیتی عمل می کند و از آجر در برابر شرایط آب و هوایی و خطرات دیگر محافظت می کند.

نماهای آجری اغلب دچار کثیفی، شوره، یخ زدگی، ترک و آسیب های دیگر می شوند. همۀ این موارد باعث کاهش کیفیت زمان بهره برداری از نمای ساختمان می شود و مالکان مجبور به تعمیر یا تعویض تمام نما می کنند. اما پوشش نانو یک راه نجات است! این پوشش که به شکل یک محلول است، روی آجر پاشیده می شود تا نمای ساختمان از هرگونه آسیب ظاهری و ساختاری در امان بماند.

پوشش نانو آجر | نانو نیکاپاک

نانو روی آجر

چگونه از نمای آجری محافظت می کند؟

بگذارید اول با یک مثال شروع کنیم:

«صدف ها چنان محکم به سنگ ها یا اسکله ها می چسبند که جریان دریا نمی تواند آنها را جدا کند. برای اینکه بافت نرم داخل پوسته به طور پایدار بر روی سطح سخت سنگ بچسبد، صدف ها رشته های چسباننده الاستیک تولید می کنند که در حفره های ریز سنگ نفوذ کرده و باعث می شوند تا صدف ها به سنگ بچسبند.»

مثال بالا نمونه ای ساده از عملکرد پوشش محافظ نانو است. ذرات ریز نانو در حفره های ریز آجر نفوذ می کنند تا از آنها در برابر شرایط نا امن بیرونی محافظت کند. حفره های ریز روی آجر به عنوان نقطه کانونی آسیب شناخته می شوند که مستعد جذب آلودگی و مواد شیمیایی تخریب کننده هستند.

در واقع، پوشش نانو یک ماده آبگریز است. بدن معنا که باعث می شود قطرات آب جذب آجر نشوند و بلافاصله از روی سطح بغلتند. بنابراین، پوشش نانو دارای دو ویژگی منحصر به فرد است، یکی اینکه پیوند قوی با آجر ایجاد می کند و دیگری اینکه جلوی جذب آب را می گیرد.

پوشش نانو آجر | نانو نیکاپاک

ضد آب کردن آجر نما

اهمیت استفاده از پوشش نانو ضد آب آجر

پیشرفت های جدید در فنآوری نانو اکنون به معنای استفاده از کاربرد این پوشش در نماهای آجری است. تحولات حوزه نانو باعث شده است که پوشش نانو بتواند مشکلات متعدد این نوع نماها را به کلی برطرف کند.

سیستم پوشش نانو یک لایه ضد آب و محافظ ایجاد می کند که مانع از چسبیدن مایعات و آلودگی روی سطح آجر می شود. سیستم پوشش نانو نتیجه ساخت ماده ای است که در آن نانو ساختارها یک شبکه سازگار از مولکول ها را روی یک سطح ایجاد می کنند.

پوشش نانو آبگریز آجر یک ضرورت مهم در صنعت ساخت و ساز است. این مهم یک ویژگی مدرن محسوب می شود که حوزه ساختمان سازی را به مرحله جدیدی رسانده است. ارائه راهکار مؤثر که از نظر کیفیت و هزینه ای بهینه شده اند، یک ضرورت اجتناب ناپذیر در صنعت ساختمان است؛ چیزی که پوشش نانو دقیقاً در راستای این موضوع تهیه شده است.

پوشش نانو آجر | نانو نیکاپاک

محافظت از آجر در برابر آسیب

مزایای پوشش نانو ضد آب آجر

در اینجا برخی از مهم ترین فواید پوشش نانو نمای آجری وجود دارند:

باعث کاهش نفوذپذیری آجر می شود

محافظت از سطح نهایی آجر معمولاً به معنای حل مشکلات این نوع مصالح ساختمانی است. تخلخل کمتر از سطوح در برابر نفوذ آب جلوگیری می کند و از آجر در برابر آسیب های ساختاری محافظت می کند. هرگونه آلودگی می تواند به حفره های ریز آجر نفوذ می کند باعث کثیفی ظاهری و از بین رفتن آجر در بلند مدت می شود.

یکنواختی میکروسکوپی به معنای دفع کثیفی است

پوشش‌ های محافظ نانو قادر به ارائه سطح یکنواختی بر روی آجر هستند. این موضوع بدین معناست که پوشش نانو به عنوان یک لایه نازک روی آجر را می پوشاند و با اشغال منافذ آجر از ایجاد هرگونه کثیفی جلوگیری می کند. بنابراین، گرد و غبار به هیچ عنوان باعث کثیفی شدن نمای آجری نمی شود.

در برابر مواد شیمیایی، روغن و نمک مقاوم است

یکی دیگر از مزایای عایق رطوبتی نانو آجر، مقاومت بالای این محصول برای مقابله با مواد شیمیایی، چربی و نمک است. هر سه این مواد از طریق باران، برف و شرایط بحرانی آب و هوایی ایجاد می شوند. برای مثال، نمک در آب باران به صورت شوره روی آجر نقش می بندد که ظاهر نما را زشت و کثیف نشان می دهد.

نظافت و تعمیر و نگهداری نما را کاهش می دهد

آجر از مصالح ساختمانی است که بعد از مدت زمان کوتاهی نیاز به نظافت و تعمیر دارد. این امر باعث افزایش هزینه های تمیزکاری و تعمیر و نگهداری می شود و هر ساله مبلغ جالب توجهی را به مالکان تحمیل می کند؛ اما پوشش نانو آبگریز آجر باعث می شود هزینه های جانبی به مقدار بسیار کمی کاهش پیدا کنند.

در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم است

اشعه ماوراء بنفش (UV) یکی از عوامل اصلی هوازدگی در تأسیسات و تجهیزات در فضای باز است. یک پوشش نانو مقداری نور ماوراء بنفش را فیلتر کرده و از رسیدن آن به سطح جلوگیری می ‌کند. هنوز هم یک پوشش ضد UV ماشینی از این نظر برتر است.

دوام و ماندگاری بالایی دارد

پوشش نانو ضد آب آجر دارای دوام و طول عمر بالایی است. تنها نیاز است محلول پوشش نانو را روی آجر اعمال کنید و تا سال ها خیال خود از مشکلات ظاهری و ساختاری نمای ساختمان راحت کنید. ماندگاری بالا به معنای این است که پوشش نانو می تواند تا بیش از 15 سال عمر کند.

پوشش نانو آجر | نانو نیکاپاک

ضد آب کردن آجر نسوز

آینده پوشش نانو ضد آب آجر

محصول نانو ضد آب آجر یک پوشش عملکردی پایدار است ک خصوصیات فیزیکی آجر را اصلاح می کند. این پوشش باعث پیوند شیمیایی با سطح آجر می شود تا دوام آن را برای مدت زمان طولانی حفظ کند.

پوشش نانو محافظ ظاهر آجر را تغییر نمی دهد و از نظر زیست محیطی کاملاً غیر سمی هستند. این مهم می تواند مفهوم توسعه پایدار را پیش بکشد که در آن هر المان از ساختمان به مدت زمان زیادی در چرخه استفاده قرار می گیرد. با پوشش محافظ نمای آجری می توان مشکلات زیست محیطی ناشی از تولید و بازیافت آجر را به کلی حل کرد.

کلام آخر

جذب آب توسط آجر بسیار مشکل ساز است و با گذشت زمان به دلیل یخ زدگی، اشعه ماورا بنفش خورشید، نفوذ نمک به آرامی متلاشی می شود. ترک خوردن، پوسته شدن لبه ها، از بین رفتن ملات، ظاهر ناخوشآیند، همۀ اینها مشکلاتی هستند که نماهای آجری را تحت تأثیر خود قرار می گیرند. برای حل تمامی این مسائل، پوشش نانو ضد آب آجر راه حلی بی جانشین است!

پس اگر می خواهید نمای ساختمان را برای هر زمانی از سال تمیز نگه دارید و از دیدن آن لذت ببرید، می توانید از طریق همین صفحه اقدام به خرید پوشش نانو محافظ نمای آجری کنید یا از طریق تماس تلفنی و واتساپ از ما بهترین مشاوره را دریافت کنید.

4.6/5 (8 نظر)

توضیحات تکمیلی

وزن 22 کیلوگرم
ابعاد 30 × 30 × 26 سانتیمتر
حجم (لیتر)

1 لیتری, 5 لیتری, 20 لیتری

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پوشش نانو عایق آجر نما {رزین آجر} 1 لیتری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پوشش نانو عایق آجر نما {رزین آجر} 1 لیتری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *