محلول رفع شوره آجر نما 1 لیتری

85,000 تومان

مبلغ فوق بابت هر یک لیتر می باشد.

محلول رفع شوره آجر نما، یک ماده ای پودری و سفید رنگ است که بیشتر بر روی بناهای آجری ظاهر می شوند.
شوره همواره سبب ایجاد مشکلاتی در سطح نماها و از دست رفتن تقریبی ظاهر نما می شود.

با استفاده از این محصول نانو ، آجر را برای همیشه از شوره در امان نگه دارید.

شناسه محصول: 400904 دسته: , برچسب: ,

توضیحات

محلول ضد شوره آجر

اکثر نماهای آجری ساختمان تحت اثرات شوره زدگی قرار می گیرند. شوره ها رسوبات نمکی بلوری هستند که روی نمای آجری دیده می شوند و ظاهر ساختمان را زشت و کثیف نشان می دهند؛ اما تکنولوژی نانو با تولید محصولی مانند «محلول شوره زدا» دست به کار بزرگی زده است. این محصول با از بین بردن شوره ها، زیبایی و سلامت را به نمای آجری باز می گرداند. برای درک بهتر فرآیند شوره زدایی این محلول با مقاله دیگری از وبلاگ نانونیکاپاک همراه باشید.

شوره زدگی نمای آجری چیست؟

نمک ماده اصلی ایجاد شوره در نمای آجری است. نمک در مصالح ساختمانی مانند آجر، ملات، سیمان، آهک، ماسه و خاک رس وجود دارند. نمک های معمول شامل سولفات کلسیم، سولفات سدیم، سولفات پتاسیم، سولفات وانادیل، کربنات کلسیم، کربنات سدیم، کربنات پتاسیم و اکسید منگنز هستند که در نما اثر سفید یا زرد رنگی به جای می گذارند.

آب ماده دوم تشکیل دهنده شوره است. در حین اجرای نمای آجری، آب مورد استفاده در مخلوط سیمان و ملات با نمک واکنش شیمیایی انجام می دهد که این واکنش با بارش باران و برف افزایش یافته و زمینه ایجاد شوره و سفیدک را فراهم می کند. سپس با تبخیر آب، نمک‌ها بر روی سطح آجر باقی می‌مانند که در اصطلاح عام، شوره زدگی رخ می دهد.

در جدول زیر می توان عامل ایجاد شوره، فرمول شیمیایی و منبع نمک را شناسایی کرد:

نمک های عامل شوره فرمول شیمیایی نمک منبع نمک
سولفات کلسیم CaSO4+2H2O آجر
سولفات سدیم Na2SO4+10H2O واکنش آجر و سیمان
سولفات پتاسیم K2SO4 واکنش آجر و سیمان
کربنات کلسیم CaCO3 ملات
کربنات سدیم Na2CO3 ملات
کربنات پتاسیم K2CO3 ملات
کلرید سدیم NaCl آب شور
کلرید پتاسیم KCl شستشوی آجر با اسید
سولفات وانادیم VoSO4 آجر
کلرید وانادیم VoCl2 شستشوی آجر با اسید
اکسید منگنز Mn3O4 آجر
اکسید آهن Fe2O3 تماس با آهن زنگ زده
هیدروکسید کلسیم Ca(OH)2 سیمان

محلول ضد شوره آجر چیست؟

محلول شوره زدا بر پایه نانو تولید می شود. پوشش های نانو لایه های بسیار نازک یا ساختارهای شیمیایی هستند که با روش های مختلف جهت بهبود خواص ظاهری و فیزیکی مصالح ساختمان از جمله آجر استفاده می شود.

از نظر فنی، محلول شوره زدا نوعی پوشش است که در مقیاس نانو اندازه گیری می شود و بیشتر از 1 تا 100 نانومتر ضخامت ندارد. پوشش های نانو می توانند به ضخامت یک مولکول ساخت شوند یا دارای چند لایه مولکولی باشند.

به دلیل آنکه این محلول دارای مقیاسی در اندازه نانو است، به راحتی در منافذ آجر نفوذ کرده و از آن در برابر شوره زدگی محافظت کند. محلول برای سالیان دراز در سطح نمای آجری باقی می ماند و جلوی اثرات تخریب کننده ظاهری و آسیب های فیزیکی آجر را می گیرد.

به طور کلی، مشخصات مایع شوره زدا عبارتند از:

  • محلول دارای مایعی تیره رنگ است.
  • دانسیته یا چگالی محلول مساوی با 8.5 کیلوگرم در مترمکعب است.
  • PH محلول برابر با 1 تا 2 است.
  • مقاومت زیاد در برابر مواد اسیدی و شوینده های شیمیایی دارد.
  • به حذف انواع شوره های سولفاتی، کربناتی، نیترانی و کلروی کمک می کند.
  • نفوذپذیری بالا (تمیز کردن شوره در عمیق منافذ آجر) دارد.
  • دارای قابلیت آب بندی است و نیازی به تخریب نما ندارد.
  • قیمت محلول نسبت هزینه‌های مربوط به تعمیر و نگهداری مداوم نما به صرفه است.
  • به سطح نهایی نما آسیبی وارد نمی کند، حتی جلوی آسیب را می گیرد.
  • دمای مناسب نگهداری از محلول بین 5 تا 25 درجه سانتی گراد است.
  • این محصول در مقدار 1، 5 و 20 لیتری به فروش می رسد.

هدف استفاده از محلول شور زدا

محلول شوره زدا مایعی که بر روی نمای آجری ساختمان اعمال می شود تا از نما در برابر شوره زدگی و سفیدک محافظت کند. همانطور که در بالا بیان شد، نمک ها نه تنها در ساختار آجرها وجود دارند بلکه در ملات مورد استفاده جهت اجرای نما نیز دیده می شوند. این نمک ها با آب واکنش نشان داده و به صورت شوره ظاهر می شوند.

کلیه ساختمان ها با نمای آجری (قدیمی و جدید)، مشکل شوره زدگی دارند. رفع مشکل سفیدک مهم به ویژه در مرمت آثار تاریخی جهت حفظ ارزش های فرهنگی بنا، بسیار مهم است. حتی ساختمان های مدرن امروزی که در طراحی نمای خود از آجر به عنوان یک مصالح نمادین استفاده می کنند، عدم شوره زدگی به معنای حفظ زیبایی بنا تلقی می شود.

هدف استفاده از محصول شوره در وهله اول، رفع ظاهر ناخوشآیند نمای آجری است. هدف دوم به کارگیری این مایع، جهت حفظ آجر از تخریب و آسیب دیدگی ساختاری است. به این معنا که آجر دچار ترک، خرابی و شکست نمی شود و پیوند خود با ملات را حفظ می کند.

اهمیت به کار بردن محلول شوره زدا در نمای ساختمان

به طور معمول، محلول شوره زدا برای انتقال عملکرد شیمیایی و فیزیکی به سطح نمای آجر استفاده می شوند. به عنوان مثال، مایع شوره زدا ممکن است در کنار قدرت تمیز کنندگی بالا، دارای خواص آبگریزی و اولئوفوبیک برای بهبود مقاومت در برابر آسیب نیز باشد. این به معنای افزایش طول عمر نمای آجری خواهد بود.

محلول شوره زدا نسبت به دیگر مواد برطرف کننده شوره، سطح بسیار کمتری از ترکیبات آلی فرار (VOC) را منتشر می کند که همین امر باعث افزایش تقاضای برای خرید این محصول شده است. دوستدار محیط زیست بودن و اعتبار بخشی به توسعه پایدار در صنعت ساختمان، موضوعی است محبوبیت استفاده از این محصول را دوچندان کرده است.

از آنجا که نانو پوشش های بسیار نازک هستند، برای چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند. این مهم یک مزیت بزرگ برای نمای آجری محسوب می شود که زیبایی شناسی در آن نقش اساسی ایفا می کند. به این معنا که هیچ اثری از مایع روی آجر باقی نمی ماند و کاربران به راحتی می توانند این محلول را در نمای سازه اعمال کنند.

نحوه استفاده از محلول شوره زدا

اگر بر روی آجرها آثاری از کثیفی وجود داشت که شباهتی به سفیدک و شوره نداشت، ابتدا باید به تمیز کردن و شستشو نما پرداخته شود. بعد از خشک شدن نما و نمایان شدن کامل شوره ها، نوبت اعمال مایع شوره زدا با استفاده از قلمو یا اسپری کردن محلول بر کل نما است.

پس از گذشت یک روز باید نمای ساختمان دوباره شستشو داده شود. سپس می توان از پوشش نانو ضد آب آجر که ماده‌ای آبگریز بر روی آجرها استفاده کرد تا سطح نما در برابر رطوبت عایق شده و برای همیشه از آلودگی و شوره در امان باشد. استفاده توأمان محلول شوره زدا و پوشش نانو ضد آب آجر باعث می شود نما یک عمر تمیز و سالم باقی بماند.

قیمت محلول شوره زدا

استفاده از مایع شوره زدا فواید بسیاری دارد، یکی از مزایای اصلی این محصول، قیمت مناسبش است. در قیاس با هزینه های نظافت سالانه یا فصلی نماهای آجری و هزینه های مربوط به خرابی ساختاری آجرها (ترک و شکستگی)، قیمت محصول شوره زدا بسیار به صرفه خواهد بود.

از همه مهمتر، دغدغه کثیفی نما برای ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری برای همیشه از ذهن ساکنان و مدیران آنها بیرون می رود. به ویژه برای ساختمان های مهم، تمیز بودن نما یک راه جلب نظر مشتری و فروش مناسب ملک است؛ یقیناً هیچ فردی دوست ندارد در ساختمانی با نمای کثیف زندگی کرده یا کار کند.

با یکبار استفاده از این محلول و سپس به کار بردن پوشش نانو محافظ نمای آجری، برای سالیان دراز به تمیز کردن و بر طرف کردن مشکلات این نوع نمای ساختمانی، نیازی نخواهد بود. این محصول یک تضمین بلند مدت برای رفع معضلات اصلی ساخت و سازهای امروز کشور عزیز ماست.

کلام آخر

مایع شوره زدا تنها راه مؤثر و ماندگار برای از بین بردن شوره و سفیدک نمای آجری است. از این محصول می توان برای انواع مختلف آجر نما (آجر مهندسی، آجر نسوز، آجر قزاقی، آجر بهمنی، آجر بتنی و غیره) استفاده کرد؛ اما بسیاری از برندهای تولید کننده کشور، اقدام به فروش محلول شوره زدا کرده اند. بنابراین، مهم است از یک برند و فروشگاه معتبر اقدام به خرید کنید.

پس اگر می خواهید نمای ساختمان شما برای هر زمانی از سال تمیز باشد و از دیدن آن نهایت لذت را ببرید، خرید محلول شوره زدا را جزء اولین اولویت خود قرار دهید. برای این منظور می توانید از شرکت نانونیکاپاک برای تهیه بهترین پوشش های نانو در سطح کشور مشاوره بگیرید و محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

‫5/5 (5 امتیاز )

توضیحات تکمیلی

وزن 22 kg
ابعاد 30 × 30 × 26 cm
حجم (لیتر)

1 لیتری, 5 لیتری, 20 لیتری

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “محلول رفع شوره آجر نما 1 لیتری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Brick dandruff solution

85,000 تومان

The above amount is for each liter.

Brick dandruff, or white brick, is a white powdery substance that appears mostly on brick buildings.
Dandruff always causes problems on the surface of the facade and the approximate loss of appearance.

Use this nano product to protect the bricks from dandruff forever.

شناسه محصول: 400904 دسته: برچسب: ,

توضیحات

Brick anti-dandruff solution

Most of the brick facades of the building are affected by dandruff. Dandruff is a crystalline salt deposit that appears on a brick facade and makes the building look ugly and dirty; But nanotechnology has done a great job with products like “desalination solution.” This product restores beauty and health to the brick appearance by eliminating dandruff. To better understand the desalination process of this solution, follow another article from Nanonikapak blog.

What is brick facade dandruff?

Salt is the main substance that causes dandruff in a brick facade. Salt is found in building materials such as brick, mortar, cement, lime, sand and clay. Common salts include calcium sulfate, sodium sulfate, potassium sulfate, vanadium sulfate, calcium carbonate, sodium carbonate, potassium carbonate, and manganese oxide, which leave a white or yellowish appearance on the facade.

Water is the second substance that makes up dandruff. During the execution of the brick facade, the water used in the mixture of cement and mortar with salt reacts chemically, which increases with rain and snow and provides the basis for dandruff and whiteness. Then, as the water evaporates, the salts remain on the surface of the brick, which in general terms, dandruff occurs.

The following table identifies the cause of dandruff, its chemical formula, and its salt source:

Dandruff-causing salts Chemical formula of salt Salt source
Calcium sulfate CaSO4+2H2O Brick
Sodium sulfate Na2SO4+10H2O Reaction of bricks and cement
Potassium sulfate K2SO4 Reaction of bricks and cement
Calcium carbonate CaCO3 Mortar
Sodium carbonate Na2CO3 Mortar
Potassium carbonate K2CO3 Mortar
Sodium Chloride NaCl Salty water
Potassium chloride KCl Wash the bricks with acid
Vanadium sulfate VoSO4 Brick
Vanadium chloride VoCl2 Wash the bricks with acid
Manganese oxide Mn3O4 Brick
iron oxide Fe2O3 Rusty iron
Calcium hydroxide Ca(OH)2 Cement

What is a brick anti-dandruff solution?

Nano-based desalination solution is produced. Nano-coatings are very thin layers or chemical structures that are used in various ways to improve the appearance and physical properties of building materials such as bricks.

Technically, a desalination solution is a nanoscale coating that is no more than 1 to 100 nanometers thick. Nanocoatings can be made to the thickness of a molecule or have multiple molecular layers.

Because the solution is nanoscale, it easily penetrates the pores of the brick and protects it from dandruff. The solution remains on the surface of the brick facade for many years and prevents the apparent destructive effects and physical damage of the brick.

In general, the characteristics of desalination fluid are:

  • The solution has a dark liquid.
  • The density of the solution is equal to 8.5 kg / m3.
  • The pH of the solution is 1 to 2.
  • High resistance to acids and chemical detergents.
  • Helps eliminate sulfate, carbonate, nitrate and chlorine dandruff.
  • It has high permeability (cleaning dandruff in deep brick pores).
  • It has the ability to seal and does not need to destroy the facade.
  • The solution price is economical in relation to the costs related to the continuous maintenance of the facade.
  • It does not damage the final surface of the facade, it even prevents damage.
  • The optimum storage temperature of the solution is between 5 and 25 ° C.
  • This product is sold in 1, 5 and 20 liters.

Purpose of using desalination solution

Liquid desalination solution that is applied to the brick facade of the building to protect the facade from dandruff and whitewash. As mentioned above, salts are not only present in the structure of bricks but also in the mortar used to make the facade. These salts react with water and appear as dandruff.

All buildings with brick facades (old and new) have the problem of dandruff. Solving the problem of Sefidak is very important, especially in the restoration of historical monuments in order to preserve the cultural values of the building. Even modern buildings that use brick as a symbolic material in their facade design, no dandruff is considered to mean maintaining the beauty of the building.

The purpose of using a dandruff product in the first place is to eliminate the unpleasant appearance of a brick facade. The second purpose is to use this liquid to protect the brick from structural damage. This means that the brick does not crack, break or fail and maintains its bond with the mortar.

Importance of using desalination solution in building facade

Typically, desalination solutions are used to transfer chemical and physical performance to the surface of a brick facade. For example, desalination fluid may have hydrophobic and oleophobic properties in addition to high cleaning power to improve damage resistance. This will mean an increase in the lifespan of the brick facade.

The desalination solution emits a much lower level of volatile organic compounds (VOCs) than other dandruff removers, which has increased the demand for this product. Being environmentally friendly and crediting sustainable development in the construction industry is an issue that has doubled the popularity of using this product.

Because nano-coatings are so thin, they are not visible to the naked eye. This is a big advantage for a brick facade in which aesthetics play a key role. This means that no trace of liquid remains on the brick and users can easily apply this solution on the facade of the structure.

How to use desalination solution

If there are any traces of dirt on the bricks that do not look like whiteness and dandruff, the facade should be cleaned and washed first. After the facade dries and the dandruff is completely visible, it is time to apply the dandruff liquid using a brush or spray the solution on the whole facade.

After one day, the facade of the building should be washed again. Then you can use a nano waterproof coating of bricks with hydrophobic materials on the bricks to insulate the facade surface against moisture and protect it from dirt and dandruff forever. The combined use of desalination solution and nano waterproof brick coating makes the facade a clean and healthy life.

Price of desalination solution

The use of desalination fluid has many benefits, one of the main advantages of this product is its reasonable price. Compared to the annual or seasonal cleaning costs of brick facades and the costs related to the structural failure of bricks (cracks and fractures), the price of the dandruff product will be very economical.

Most importantly, the concern of dirty facades for residential, office and commercial buildings is forever out of the minds of residents and their managers. Especially for important buildings, clean facade is a way to attract customers and sell the property properly; Certainly no one likes to live or work in a building with a dirty facade.

Once you use this solution and then apply the nano protective coating of the brick facade, it will not be necessary to clean and solve the problems of this type of building facade for many years. This product is a long-term guarantee to solve the main problems of construction in our dear country today.

Last Word

Dandruff liquid is the only effective and lasting way to get rid of dandruff and brick facade. This product can be used for different types of facade bricks (engineering bricks, refractory bricks, Kazakh bricks, avalanche bricks, concrete bricks, etc.); But many of the country’s brands have sold desalination solution. Therefore, it is important to buy from a reputable brand and store.

So if you want the facade of your building to be clean at any time of the year and enjoy seeing it to the fullest, make buying a desalination solution one of your top priorities. For this purpose, you can consult Nanonikapakcompany to provide the best nano coatings in the country and buy the product you want.

‫5/5 (1 امتیاز )

توضیحات تکمیلی

وزن 22 kg
ابعاد 30 × 30 × 26 cm
حجم (لیتر)

1 liter, 5 liters, 20 liters

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “Brick dandruff solution”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “Brick dandruff solution”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *