محلول رفع شوره آجر نما

قیمت هر یک لیتر 65,000 تومان

مبلغ فوق بابت هر یک لیتر می باشد.

محلول رفع شوره آجر نما، یک ماده ای پودری و سفید رنگ است که بیشتر بر روی بناهای آجری ظاهر می شوند.
شوره همواره سبب ایجاد مشکلاتی در سطح نماها و از دست رفتن تقریبی ظاهر نما می شود.

با استفاده از این محصول نانو ، آجر را برای همیشه از شوره در امان نگه دارید.

شناسه محصول: 400904 دسته: برچسب: ,

توضیحات

محلول ضد شوره آجر

اکثر نماهای آجری ساختمان تحت اثرات شوره زدگی قرار می گیرند. شوره ها رسوبات نمکی بلوری هستند که روی نمای آجری دیده می شوند و ظاهر ساختمان را زشت و کثیف نشان می دهند؛ اما تکنولوژی نانو با تولید محصولی مانند «محلول شوره زدا» دست به کار بزرگی زده است. این محصول با از بین بردن شوره ها، زیبایی و سلامت را به نمای آجری باز می گرداند. برای درک بهتر فرآیند شوره زدایی این محلول با مقاله دیگری از وبلاگ نانونیکاپاک همراه باشید.

شوره زدگی نمای آجری چیست؟

نمک ماده اصلی ایجاد شوره در نمای آجری است. نمک در مصالح ساختمانی مانند آجر، ملات، سیمان، آهک، ماسه و خاک رس وجود دارند. نمک های معمول شامل سولفات کلسیم، سولفات سدیم، سولفات پتاسیم، سولفات وانادیل، کربنات کلسیم، کربنات سدیم، کربنات پتاسیم و اکسید منگنز هستند که در نما اثر سفید یا زرد رنگی به جای می گذارند.

آب ماده دوم تشکیل دهنده شوره است. در حین اجرای نمای آجری، آب مورد استفاده در مخلوط سیمان و ملات با نمک واکنش شیمیایی انجام می دهد که این واکنش با بارش باران و برف افزایش یافته و زمینه ایجاد شوره و سفیدک را فراهم می کند. سپس با تبخیر آب، نمک‌ها بر روی سطح آجر باقی می‌مانند که در اصطلاح عام، شوره زدگی رخ می دهد.

در جدول زیر می توان عامل ایجاد شوره، فرمول شیمیایی و منبع نمک را شناسایی کرد:

نمک های عامل شوره فرمول شیمیایی نمک منبع نمک
سولفات کلسیم CaSO4+2H2O آجر
سولفات سدیم Na2SO4+10H2O واکنش آجر و سیمان
سولفات پتاسیم K2SO4 واکنش آجر و سیمان
کربنات کلسیم CaCO3 ملات
کربنات سدیم Na2CO3 ملات
کربنات پتاسیم K2CO3 ملات
کلرید سدیم NaCl آب شور
کلرید پتاسیم KCl شستشوی آجر با اسید
سولفات وانادیم VoSO4 آجر
کلرید وانادیم VoCl2 شستشوی آجر با اسید
اکسید منگنز Mn3O4 آجر
اکسید آهن Fe2O3 تماس با آهن زنگ زده
هیدروکسید کلسیم Ca(OH)2 سیمان

محلول ضد شوره آجر چیست؟

محلول شوره زدا بر پایه نانو تولید می شود. پوشش های نانو لایه های بسیار نازک یا ساختارهای شیمیایی هستند که با روش های مختلف جهت بهبود خواص ظاهری و فیزیکی مصالح ساختمان از جمله آجر استفاده می شود.

از نظر فنی، محلول شوره زدا نوعی پوشش است که در مقیاس نانو اندازه گیری می شود و بیشتر از 1 تا 100 نانومتر ضخامت ندارد. پوشش های نانو می توانند به ضخامت یک مولکول ساخت شوند یا دارای چند لایه مولکولی باشند.

به دلیل آنکه این محلول دارای مقیاسی در اندازه نانو است، به راحتی در منافذ آجر نفوذ کرده و از آن در برابر شوره زدگی محافظت کند. محلول برای سالیان دراز در سطح نمای آجری باقی می ماند و جلوی اثرات تخریب کننده ظاهری و آسیب های فیزیکی آجر را می گیرد.

به طور کلی، مشخصات مایع شوره زدا عبارتند از:

  • محلول دارای مایعی تیره رنگ است.
  • دانسیته یا چگالی محلول مساوی با 8.5 کیلوگرم در مترمکعب است.
  • PH محلول برابر با 1 تا 2 است.
  • مقاومت زیاد در برابر مواد اسیدی و شوینده های شیمیایی دارد.
  • به حذف انواع شوره های سولفاتی، کربناتی، نیترانی و کلروی کمک می کند.
  • نفوذپذیری بالا (تمیز کردن شوره در عمیق منافذ آجر) دارد.
  • دارای قابلیت آب بندی است و نیازی به تخریب نما ندارد.
  • قیمت محلول نسبت هزینه‌های مربوط به تعمیر و نگهداری مداوم نما به صرفه است.
  • به سطح نهایی نما آسیبی وارد نمی کند، حتی جلوی آسیب را می گیرد.
  • دمای مناسب نگهداری از محلول بین 5 تا 25 درجه سانتی گراد است.
  • این محصول در مقدار 1، 5 و 20 لیتری به فروش می رسد.

هدف استفاده از محلول شور زدا

محلول شوره زدا مایعی که بر روی نمای آجری ساختمان اعمال می شود تا از نما در برابر شوره زدگی و سفیدک محافظت کند. همانطور که در بالا بیان شد، نمک ها نه تنها در ساختار آجرها وجود دارند بلکه در ملات مورد استفاده جهت اجرای نما نیز دیده می شوند. این نمک ها با آب واکنش نشان داده و به صورت شوره ظاهر می شوند.

کلیه ساختمان ها با نمای آجری (قدیمی و جدید)، مشکل شوره زدگی دارند. رفع مشکل سفیدک مهم به ویژه در مرمت آثار تاریخی جهت حفظ ارزش های فرهنگی بنا، بسیار مهم است. حتی ساختمان های مدرن امروزی که در طراحی نمای خود از آجر به عنوان یک مصالح نمادین استفاده می کنند، عدم شوره زدگی به معنای حفظ زیبایی بنا تلقی می شود.

هدف استفاده از محصول شوره در وهله اول، رفع ظاهر ناخوشآیند نمای آجری است. هدف دوم به کارگیری این مایع، جهت حفظ آجر از تخریب و آسیب دیدگی ساختاری است. به این معنا که آجر دچار ترک، خرابی و شکست نمی شود و پیوند خود با ملات را حفظ می کند.

اهمیت به کار بردن محلول شوره زدا در نمای ساختمان

به طور معمول، محلول شوره زدا برای انتقال عملکرد شیمیایی و فیزیکی به سطح نمای آجر استفاده می شوند. به عنوان مثال، مایع شوره زدا ممکن است در کنار قدرت تمیز کنندگی بالا، دارای خواص آبگریزی و اولئوفوبیک برای بهبود مقاومت در برابر آسیب نیز باشد. این به معنای افزایش طول عمر نمای آجری خواهد بود.

محلول شوره زدا نسبت به دیگر مواد برطرف کننده شوره، سطح بسیار کمتری از ترکیبات آلی فرار (VOC) را منتشر می کند که همین امر باعث افزایش تقاضای برای خرید این محصول شده است. دوستدار محیط زیست بودن و اعتبار بخشی به توسعه پایدار در صنعت ساختمان، موضوعی است محبوبیت استفاده از این محصول را دوچندان کرده است.

از آنجا که نانو پوشش های بسیار نازک هستند، برای چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند. این مهم یک مزیت بزرگ برای نمای آجری محسوب می شود که زیبایی شناسی در آن نقش اساسی ایفا می کند. به این معنا که هیچ اثری از مایع روی آجر باقی نمی ماند و کاربران به راحتی می توانند این محلول را در نمای سازه اعمال کنند.

نحوه استفاده از محلول شوره زدا

اگر بر روی آجرها آثاری از کثیفی وجود داشت که شباهتی به سفیدک و شوره نداشت، ابتدا باید به تمیز کردن و شستشو نما پرداخته شود. بعد از خشک شدن نما و نمایان شدن کامل شوره ها، نوبت اعمال مایع شوره زدا با استفاده از قلمو یا اسپری کردن محلول بر کل نما است.

پس از گذشت یک روز باید نمای ساختمان دوباره شستشو داده شود. سپس می توان از پوشش نانو ضد آب آجر که ماده‌ای آبگریز بر روی آجرها استفاده کرد تا سطح نما در برابر رطوبت عایق شده و برای همیشه از آلودگی و شوره در امان باشد. استفاده توأمان محلول شوره زدا و پوشش نانو ضد آب آجر باعث می شود نما یک عمر تمیز و سالم باقی بماند.

قیمت محلول شوره زدا

استفاده از مایع شوره زدا فواید بسیاری دارد، یکی از مزایای اصلی این محصول، قیمت مناسبش است. در قیاس با هزینه های نظافت سالانه یا فصلی نماهای آجری و هزینه های مربوط به خرابی ساختاری آجرها (ترک و شکستگی)، قیمت محصول شوره زدا بسیار به صرفه خواهد بود.

از همه مهمتر، دغدغه کثیفی نما برای ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری برای همیشه از ذهن ساکنان و مدیران آنها بیرون می رود. به ویژه برای ساختمان های مهم، تمیز بودن نما یک راه جلب نظر مشتری و فروش مناسب ملک است؛ یقیناً هیچ فردی دوست ندارد در ساختمانی با نمای کثیف زندگی کرده یا کار کند.

با یکبار استفاده از این محلول و سپس به کار بردن پوشش نانو محافظ نمای آجری، برای سالیان دراز به تمیز کردن و بر طرف کردن مشکلات این نوع نمای ساختمانی، نیازی نخواهد بود. این محصول یک تضمین بلند مدت برای رفع معضلات اصلی ساخت و سازهای امروز کشور عزیز ماست.

کلام آخر

مایع شوره زدا تنها راه مؤثر و ماندگار برای از بین بردن شوره و سفیدک نمای آجری است. از این محصول می توان برای انواع مختلف آجر نما (آجر مهندسی، آجر نسوز، آجر قزاقی، آجر بهمنی، آجر بتنی و غیره) استفاده کرد؛ اما بسیاری از برندهای تولید کننده کشور، اقدام به فروش محلول شوره زدا کرده اند. بنابراین، مهم است از یک برند و فروشگاه معتبر اقدام به خرید کنید.

پس اگر می خواهید نمای ساختمان شما برای هر زمانی از سال تمیز باشد و از دیدن آن نهایت لذت را ببرید، خرید محلول شوره زدا را جزء اولین اولویت خود قرار دهید. برای این منظور می توانید از شرکت نانونیکاپاک برای تهیه بهترین پوشش های نانو در سطح کشور مشاوره بگیرید و محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

‫5/5 (5 امتیاز )

اطلاعات بیشتر

وزن 22 kg
ابعاد 30 × 30 × 26 cm
حجم (لیتر)

1 لیتری, 5 لیتری, 20 لیتری

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “محلول رفع شوره آجر نما”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “محلول رفع شوره آجر نما”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat