رنگ نانو | نانو نیکاپاک

رنگ نانو

در تهیه و ساختار رنگ‌ نانو از ماده ای به نام رزین آکریلیک، که در آن نانو کامپوزیت جا داده می شود. که می توان گفت از عایق‌ترین مواد می باشد، استفاده می‌شود.

رنگ نانو

رنگ نانو ساختمانی یکی از جذاب‌ترین رنگ‌ها برای نقاشی ساختمان است، که استفاده از آن هیچ محدودیتی نمی‌شناسد! تکنولوژی مدرن نانو مدتهاست راه خود را به حوزه رنگ نانو ساختمانی باز کرده، و به لطف ویژگی‌های منحصربه‌فردش توانسته محبوبیت بالایی را به دست بیاورد. منبع

کاربرد های رنگ نانو

رنگ عایق نانو مناسب رنگ‌آمیزی و عایق کاری دیوار‌ها و سقف در ساختمان می‌باشد. این رنگ به خاطر خصوصیات منحصر به فرد و کیفیت بالایی که دارد، هم در قسمت نمای ساختمان و هم در داخل آن قابل استفاده می‌باشد. دلیل استفاده از آن در نمای ساختمان به علت عایق بودن این ماده می باشد. هم چنین بارش باران و رطوبت و تغییرات جوی بر روی آن تأثیری ندارد و رنگ در مقابل این عوامل، مانند یک عایق عمل می‌کند. استفاده از این رنگ در رنگ‌آمیزی ساختمان باعث می‌شود که در مصرف انرژی در تولید سرما و گرما، به اندازه کافی صرفه‌جویی شود.

نانو رنگ | محصول نانو نیکاپاک
رنگ عایق نانو مناسب رنگ‌آمیزی و عایق کاری دیوار‌ها و سقف در ساختمان می‌باشد.

خصوصیات رنگ نانو

  • رنگ نانو به صورت مایع و بر پایه آب است. و نیازی به حلال ندارد. گاهی هم اگر نیاز به حلال داشته باشد، فقط با آب مخلوط می‌شود.
  • هم چنین قابلیت این را دارد که به آن رنگ دانه هایی بی افزایید و طیف‌های مختلف رنگ به وجود آورید.
  • از خصوصیات مهم آن قدرت چسبندگی بالای آن است و به راحتی بر روی انواع سطوح سیمانی، چوبی، فلزی، آلومینیومی و … می‌چسبد.
  • آلودگی‌هایی مثل دود کارخانه ها و حتی باکتری‌ها، بر روی این رنگ هیچ تأثیری ندارد.
  • مقاومت این رنگ بسیار بالاست و با گذشت زمان کیفیت خود را از دست نمی‌دهد.
  • همچنین این رنگ در برابر هوازدگی از خود مقاومت بالایی نشان می دهد. و از هدر رفتن گرما و انرژی جلوگیری می‌کند و می‌تواند عایق خوبی برای جلوگیری از رطوبت باشد.
  • برای نقاشی و اجرای این رنگ ها ، نیازی به ابزارها و دستگاه‌های خاصی نیست و می‌توان با یک قلم مو نیز این کار را انجام داد.
بیشتر بدانید  نانو مواد و نانو پزشکی

رنگ نانو

سوالات متداول

ساختار رنگ نانو به چه صورت میباشد ؟

در تهیه و ساختار رنگ‌ نانو از ماده ای به نام رزین آکریلیک، که در آن نانو کامپوزیت جا داده می شود. که می توان گفت از عایق‌ترین مواد می باشد، استفاده می‌شود.

رنگ نانو چه کاربردهایی دارد ؟

رنگ عایق نانو مناسب رنگ‌آمیزی و عایق کاری دیوار‌ها و سقف در ساختمان می‌باشد. این رنگ به خاطر خصوصیات منحصر به فرد و کیفیت بالایی که دارد، هم در قسمت نمای ساختمان و هم در داخل آن قابل استفاده می‌باشد.

رنگ نانو چه خصوصیاتی دارد ؟

رنگ نانو به صورت مایع و بر پایه آب است. و نیازی به حلال ندارد. گاهی هم اگر نیاز به حلال داشته باشد، فقط با آب مخلوط می‌شود. – هم چنین قابلیت این را دارد که به آن رنگ دانه هایی بی افزایید و طیف‌های مختلف رنگ به وجود آورید. – از خصوصیات مهم آن قدرت چسبندگی بالای آن است و به راحتی بر روی انواع سطوح سیمانی، چوبی، فلزی، آلومینیومی و … می‌چسبد. – آلودگی‌هایی مثل دود کارخانه ها و حتی باکتری‌ها، بر روی این رنگ هیچ تأثیری ندارد. – مقاومت این رنگ بسیار بالاست و با گذشت زمان کیفیت خود را از دست نمی‌دهد. – همچنین این رنگ در برابر هوازدگی از خود مقاومت بالایی نشان می دهد. و از هدر رفتن گرما و انرژی جلوگیری می‌کند و می‌تواند عایق خوبی برای جلوگیری از رطوبت باشد. – برای نقاشی و اجرای این رنگ ها ، نیازی به ابزارها و دستگاه‌های خاصی نیست و می‌توان با یک قلم مو نیز این کار را انجام داد.

بیشتر بدانید  نانو در کشاورزی و صنایع غذایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *