رنگ نانو | نانو نیکاپاک

رنگ نانو چیست ؟ چه کاربردی دارد؟

در تهیه و ساختار رنگ‌ نانو از ماده ای به نام رزین آکریلیک ، که در آن نانو کامپوزیت جاداده شده است  که از عایق‌ترین موادی است که تاکنون ساخته شده است ، استفاده می‌شود.

 

رنگ عایق نانو مناسب رنگ‌آمیزی و عایق کاری دیوار‌ها و سقف در ساختمان می‌باشد. این رنگ به خاطر خصوصیات منحصر به فرد و کیفیت بالایی که دارد ، هم در قسمت نمای ساختمان و هم در داخل آن قابل استفاده می‌باشد. دلیل استفاده از آن در نمای ساختمان به علت عایق بودن این ماده ، بارش باران و رطوبت و تغییرات جوی بر روی آن تأثیری ندارد و رنگ در مقابل این عوامل ، مانند یک عایق عمل می‌کند. استفاده از این  رنگ در رنگ‌آمیزی ساختمان باعث می‌شود که در مصرف انرژی در تولید سرما و گرما ، به اندازه کافی صرفه‌جویی شود.

 

نانو رنگ | محصول نانو نیکاپاک

خصوصیات رنگ نانو

رنگ نانو به صورت مایع و بر پایه آب است  و نیازی به حلال ندارد گاهی هم اگر نیاز به حلال داشته باشد ، فقط با آب مخلوط می‌شود. و نیز قابلیت این را دارد که به آن رنگ دانه هایی بیافزایید و طیف‌های مختلف رنگ به وجود آورید.

از خصوصیات مهم رنگ نانو قدرت چسبندگی بالای آن است و  به راحتی بر روی انواع سطوح سیمانی ، چوبی ، فلزی ، آلومینیومی و … می‌چسبد.

آلودگی‌هایی مثل دود کارخانه ها و حتی باکتری‌ها ، بر روی این رنگ هیچ تأثیری ندارد.

مقاومت این رنگ بسیار بالاست و با گذشت زمان کیفیت خود را از دست نمی‌دهد.

همچنین این رنگ در برابر هوازدگی از خود مقاومت بالایی نشان می دهد. و از هدر رفتن گرما و انرژی جلوگیری می‌کند و می‌تواند عایق خوبی برای جلوگیری از رطوبت باشد.

برای نقاشی و اجرای این رنگ ها ، نیازی به ابزارها و دستگاه‌های خاصی نیست و می‌توان با یک قلم مو نیز این کار را انجام داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat