بند کشی نانو | نانو نیکاپاک

بند کشی نانو چیست  و اجرای آن چگونه است

کاشی کاری سطوح در بعضی قسمت‌های ساختمان مثل سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه که مدام در معرض آب و رطوبت قرار دارند ، باید در چند مرحله صورت بگیرد. بند کشی نانو ، آخرین مرحله کاشی‌کاری است.

بند کشی که در ساختمان‌ها انجام می‌گیرد، در حقیقت ، برای عایق کاری و از بین بردن رطوبت و نم ، بدون عملیات تخریب  به کار می رود.

پودر بندکشی در حقیقت نوعی  ماده خشک و آماده است که برای استفاده باید با آب مخلوط شود و در فاصله هایی که بین کاشی و سرامیک وجود دارد به کار ببرند. این عملیات در آجر و سنگ استفاده می‌شود اما بیشترین کاربرد آن در سرویس‌های بهداشتی است.

بند کشی نانو | نانو نیکاپاک

انواع پودر بندکشی نانو

پودر بندکشی پلیمری

پودرهایی که برای عملیات بندکشی به کار می‌روند ، انواع مختلفی دارند از جمله؛ پودر پلیمری ، که مواد پلیمری اصلی نانو در تولید آن به کار رفته است و به خاطر اینکه در اندازه بسیار کوچیک تولید می‌شود به آن پودر پلیمری می‌گویند و به خاطر همین اندازه های کوچک ، به خوبی در فاصله‌های بین کاشی و سرامیک جا می‌گیرد و ساختار محکم و غیرقابل نفوذی به سطح می‌دهد.

پودر بندکشی نانو رنگی:

اکثر این پودرها به رنگ سفید هستند که در سرویس‌های بهداشتی ، کاربرد زیادی دارند. اما گاهی به خاطر اینکه بین رنگ سفید پودر و کاشی‌ها همخوانی رنگ برقرار نمی‌شود، بعضی از شرکت‌ها سعی می‌کنند از رنگ‌های مختلف در تولید این پودرها برای عملیات بندکشی به کار ببرند.

پودرهای بندکشی رنگی ، علاوه بر اینکه رنگهای متنوع دارند ،  خصوصیت منحصر به فردی دیگری دارند که در برابر نفوذ آب بسیار مقاوم  هستند.

 

پودر بندکشی آنتی باکتریال

نیز یکی دیگر از انواع پودرهای بندکشی است که معمولا در  درمانگاه‌ها و بیمارستان ها مورد استفاده قرار می‌گیرد تا مانع رشد باکتری ،قارچ و میکروب‌ها شوند.

 

بند کشی نانو | نانو نیکاپاک

از مزایای مهم بندکشی نانو ، می‌توان گفت ؛

– از نفوذ میکروب‌ ، رطوبت ، کثیفی و … به زیر کاشی جلوگیری می‌کند

-از بوجود آمدن بوی بد و نامطبوع در فواصل کاشی‌ها جلوگیری می‌کند

– مکان بندکشی شده  کاملا در مقابل  مواد شوینده‌ی اسیدی و شیمیایی مقاوم می‌شود

بندکشی نانو از بوجود آمدن جلبک ، خزه و آنتی باکتریال جلوگیری می‌کند.

– در قسمت‌هایی از ساختمان که با مواد نانو بند کشی می‌شود مثلا در دیواره های حمام و سرویس بهداشتی ، به هیچ عنوان نم و رطوبت مشاهده نمی‌شود.

کلام آخر

محلول عایق نانو بندکشی کاشی با بهرمندی از فناوری نانو به داخل سازه ها نفوذ می‌کند و آنها را محکم می‌کند، برای اجرای آن نیاز به مهارت خاصی نیست ،خاصیت کشسانی دارد، هیچ نوع آلودگی ایجاد نمی‌کند و آسیب‌های فیزیولوژی ندارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat